Lise öğrencilerine avatarlı eğitim

TÜBİTAK, lise öğrencilerinin eğitimi için, üç boyutlu sanal bir ortamda \’\’avatar\’\’ kimlikleri ile eğitim almalarına olanak sağlayan “Girişimcilik Kampüsü” geliştirdi.
Girişimcilik Kanpüsü\’ne katılan öğrenciler, “avatar” kimliği alarak, sanal gezinti yapabilir, girişimcilik derslerine girebilirler bunun yanında arkadaşlarıyla kafede sohbet edebilirler.

TÜBİTAK bilim adamı Destekleme Daire Başkanı, yenilikçi iş fikri sahibi lise öğrencilerine destek sağlamak amacıyla Girişimcilik Kampüsü’nün kurulduğunu belirtti. Ayrıca Tübitak\’ın web sitesi üzerinden ulaşılabilen girişimcilik eğitimleri ile ülkemizin uluslararası rekabet gücünü arttırmak amacıyla bilimsel bilginin ticari değere dönüşmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini ve öğrencilere, erken yaşlardan itibaren girişimcilik hakkında öğrenme ve uygulama deneyimi sunmayı amaçladıklarını ifade etti. Aldıkları eğitimlerin ilgi çekici olması için bütün eğitim programının üç boyutlu sanal kampüs ortamında “avatar” kimlikleriyle uygulanacağını söyleyen  başkan Murat Özoğlu, geçtiğimiz yıl sanal ortamda başlatılan girişimcilik eğitimlerine  bin 500 civarında lise öğrencisi katıldığını da sözlerine ekledi.
Böylece,lise öğrencileri sanal eğitimlere mekandan ve zamandan bağımsız biçimde diledikleri zaman katılabilecek. Üniversite öğrencilerine de yönelik genel, Teknoloji ve sosyal girişimcilik dallarında girişimcilik yarışması düzenlenecek. Bu yarışma için internet ortamında videolu eğitimler de hazırlanacak.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar