• 4 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1286 Görüntülenme

MEB Eylül 2014 Öğretmen Atamaları ve Kontenjanları

ogretmen-atamalari

Heyecanlı bekleyiş nihayet sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama ile Eylül 2014 öğretmen atamalarını ve kontenjanlarını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden öğretmen atama kontenjanları açıklandı. 40 Bin öğretmen atamasına ilişkin kadro kontenjanları MEB’in resmi internet sitesinden ilan edildi.

109 alanda belirlenen kadro kontenjanlarını öğrenmek için www.meb.gov.tr internet adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Öğretmenlik için başvurular 18 Eylül 2014 tarihine kadar devam edecek.

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre en fazla ataması yapılacak branş 6 bin 152 kontenjan ile SINIF ÖĞRETMENLİĞİ oldu. Ataması en düşük olan branşlar ise Çince, denizcilik/gemi elektroniği, denizcilik/su ürünleri, gemi  yapımı/gemi ressamlığı, İspanyolca, makine teknolojileri/makine model, metalurji  teknolojisi, raylı sistemler teknolojileri/raylı sistem elektrik-elektronik,  raylı sistem teknolojileri/raylı sistem işletme raylı sistem teknolojileri/raylı  sistem makine, raylı sistem teknolojileri/raylı sistem mekatronik, sağlık/çevre  sağlığı, sağlık/diş protez, tekstil teknolojisi/trikotaj. Bu branşlarda yapılacak öğretmen ataması sayısı 1.

Türkiye genelinde toplam 140 bin öğretmen açığı bulunuyorken MEB’nın yapacağını duyurduğu 40 bin öğretmen ataması, bu atamaların da geç duyurulması öğretmenleri üzse de 40 bin öğretmenimiz hayaline kavuştu. Darısı diğer atama bekleyen öğretmenlerimize.

Okullar bazında atama kontenjanları,  başvuruların alınacağı 12-18 Eylül 2014 tarihleri arasında MEBBİS öğretmen atama başvuru ekranında görülebilecek.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar