• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1259 Görüntülenme

Muz ile saç düzleştirme yöntemi

Düz saçın zarafetinden vazgeçemeyenlerdenseniz o zaman yazımızı sonuna kadar okumanızda fayda var. Evde hazırlayacağınız küçük ve zahmetsiz bir karışım yardımı ile saçlarınızı düzleştirmeniz mümkün.

Saçlarınızı maşa ya da fön ile düzleştirmekten hem yoruldunuz hem de saçlarınızın yıprandığını düşünmeye başladıysanız birde size önereceğimiz bu tarifi denemelisiniz. Bildiğiniz gibi muz folat ve B6 vitamini zengini bir besindir. Bunlar ise saç için oldukça önemlidir. Özellikle muzun içeriğindeki yoğun şeker saçı nemlendirmek için idealdir.

Muzun yanı sıra süt içeriğindeki protein özleri sayesinde saçı güçlendirme özelliğine sahiptir. Zeytinyağının faydası ise artık herkes tarafından bilinmektedir. Bugün bu üç mucize besini bir araya getirecek ve saçları düzleştirmek için uygulayacağımız kürü oluşturacağız. Bu üç gıda bir araya gelerek saçı düzleştirme özelliği gösteriyor.

Saçlarınızın gürlüğüne ve uzunluğuna göre miktarı artırabilir  ya da azaltabilirsiniz.

  • 2 Adet olgunlaşmış muz,
  • 2 yemek kaşığı bal,
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

İlk olarak muzları el blenderı ile iyice ezin. Tamamen ezdiğiniz muzun içine bal, yoğurt ve zeytinyağı ekleyerek tekrar blender ile karıştırmaya devam edin. Karışım sıvı bir krem haline gelene kadar pürüzsüz bir şekilde ezin.

Hazırladığınız kürü saçlarınıza kökten uca doğru eşit miktarda parmak uçlarıyla masaj yaparak dağıtın. Yapacağınız işlem bu kadar. Artık başınıza bir bone geçirerek yaklaşık 1 saat bekleyin. İşlemin sonunda saçlarınızı yıkayın şampuan yapmayı sakın unutmayın. Saçları düzleştireceğiz derken bit gibi bir yaratıkla tanışmanızı istemeyiz.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar