Online bankacılık ne kadar güvenli?

İnternetin artık hayatımızın önemli bir parçası olduğunu inkar edemeyiz. Birçoğumuz işlerimizin büyük bir kısmını internet üzerinden hallediyoruz. Banka işlemleri de bunlara dahil. Peki online bankacılık yeterince güvenli mi?

Önceleri güvenlik açısından çok sıcak bakılmasa da şu an çoğu banka değişik güvenlik sistemleri kullanarak online bankacılığı kullanıcılarına sunuyor. Şifrelenmiş WiFi veya Mobil data kullanan banka uygulamaları ile ilgili çok fazla endişelenmenize gerek yok. Ancak her sistemin bir açığı olduğu da doğru. Metro Star Sistemleri yöneticilerinden olan Clay Calvert hiçbir online bankacılığın yeterine güvenli olmadığını söylüyor.

Google ve Apple bu uygulamaları  markete göndermeden önce gerekli güvenlik önlemlerini kontrol ediyor. Bu da içimizi rahatlatan bir seçenek. Ancak bunların yanı sıra almanız gereken bazı önlemler bulunuyor. Banka uygulamalarını kesinlikle güvenli kaynaklardan indirin. İndirdiğiniz uygulamanın gerekliliklerini dikkatlice okuyun. Mesaj üzerinden banka bilgilerinizi paylaşmayın. Otomatik güncellemeye de izin vermeyin.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar