Renklerin psikolojimize tesiri

Her bir rengin insan psikolojisi üzerinde güçlü etkileri olduğunu biliyor muydunuz?

KIRMIZI:
Bu renk kendimizi daha enerjik ve harekete  hazır hissetmemizi sağlar. Heyecanı ve hareketi sevenler bu rengi tercih seçerler.

 TURUNCU:
Turuncu rengi seviyorsanız cesur ve maceracı bir kişiliğe sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu rengin insanları  genellikle gülmeyi ve güldürmeyi severler. Çünkü Turuncu, diyalog ve mizah yeteneğini artırır .

 SARI:
Bu renk zihni açar ve dikkati arttırır. Güneşin rengi de olduğu için insanlara pozitif duygular aşılar. Ayrıca yönetmeye ve hükmetmeye olan ilgiyi  de gösterir.

 YEŞİL:
Bu renk  dinlendirici, yatıştırıcı ve dengeleyici  bir atmosfer yaratır. Bu rengi sevenler aynı zamanda  tabiatı ve huzuru da seviyor demektir. Kalbi duygu  düzeyleri  yüksek olur.

LACİVERT:
Düzenin ve ruhsallığın ifadesini gösterir. Bu rengin  insanları genel olarak huzur, barış ve sadelikten hoşlanır. Giysilerinizde laciverte ağırlık verirseniz eğer; sadık, dürüst araştırıcı ve başarılı birisin demektir.

SİYAH:
Bilindiği gibi siyah tabiatta olmayan bir renktir. İnsanlar bu rengi saklanmak ve bazı şeyleri saklamak için giyinirler.

BEYAZ:
Temizliğin, sağlığın ve masumiyetin ifades olan beyaz tarafsızlığın rengidir.

KAHVERENGİ:
Giysilerde kahverengi tercih etmek bir yere bağlı olma gelecek için sağlanan ilişkiler kurma isteğini göstermektedir. İnsan bu rengin pozitif etkisi ile gerçekçi bir kişilik geliştirebilir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar