Saç uzatan doğal yağlar

Saçlarınızın kısa olmasından veya yavaş uzamasından şikayetçi misiniz? Evinizde hazırlayacağınız bazı doğal tarifler sayesinde saçlarınızın daha kolay uzamasını sağlayabilirsiniz. Saç uzatan doğal yağlardan şöyle bahsedebiliriz:

1) Hint yağı, Badem yağı, Susam yağı, Yılan yağı

Bir kabın içine bu yağların hepsinden eşit miktarda koyun. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. Saçlarınızı streç film ile sarın ve 45 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın.

2) Hint yağı, Badem yağı, Yılan yağı, Sarımsak yağı, Buğday yağı, Bemiks, Bepanthen ampul

Bu yağların hepsini bir kavanozun içine boşaltın. Ampullerin hepsini yağların içine kırın. Bu karışımı haftada bir kez saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızda en fazla 3 saat beklettikten sonra ılık suyla durulayın ve şampuanla yıkayın.

3) Zeytinyağı

Cezveye 2 yemek kaşığı zeytinyağı koyun ve ısıtın. Masaj yaparak saç diplerinize uygulayın. Nemlendirilmiş bir havlu ile saçlarınızı sardıktan sonra yarım saat bekletin. Sonra ılık su ile durulayın.

4) Isırgan otu

Taze ısırgan otunu kaynatın ve banyoya girmeden önce saçlarınıza sürün. Saçlarınızda 15-20 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

5) Kayısı yaprağı

Bir cezvenin için kayısı yapraklarını koyun ve biraz su ekleyerek kaynatın. Banyoya girmeden önce saçlarınıza sürün. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar