Sahurda Ne Yersek Oruç Tutarken Susamayız

Ramazan ayı geldi! Yaz aylarının en sıcak günlerine denk gelen Ramazanda oruç tutarken susamamak elde değil. Ancak susama hissini azaltabilir, en aza indirebilirsiniz. Nasıl mı?

Sahurda tüketeceğiniz besinler çok önemli. Sahurda bol bol su tüketmelisiniz. Yiyecek olarak ise protein ağırlıklı besinleri ve yağsız sebze yemeklerini tercih etmelisiniz. Bol bol salata yiyebilirsiniz. Zeytinyağlı yemekler ve sütlü tatlılar tüketebilirsiniz. Sahurda mutlaka haşlanmış yumurta tüketmeye özen gösterin.

Bunların dışında bir de meyan şerbetini deneyebilirsiniz. Meyan kökü kan dolaşımını hızlandırır. Açlığı, halsizliği ve yorgunluğu ortadan kaldırır. Aynı zamanda tansiyonu dengeler. Ancak yüksek tansiyon, kalp ve böbrek hastalarına iyi gelmez. Bu nedenle böyle bir rahatsızlığınız varsa tüketmeyin.

Şimdi gelelim meyan şerbetinin hazırlanışına…

İhtiyacınız olan malzemeler: 1 tatlı kaşığı meyan kökü, 10-15 damla limon suyu, 2 adet nane yaprağı, 1 bardak su.

Hazırlanışı:

1 bardak soğuk suyla 1 tatlı kaşığı meyan kökünü karıştırın ve 1 saat bekleyin. Sonra bu karışımı süzün. Şerbetin suyuna 10-15 damla limon suyu ekledikten sonra tüketebilirsiniz. dilerseniz buz da ekleyebilirsiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar