Şarj süresini uzatacak tavsiyeler

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi muhakkak ki telefon şarjının kısa sürede bitmesi.  Artık yediden yetmişe herkesin elinde akıllı telefon bulunuyor ve bu telefonlar sayesinde birçok işlem gerçekleştirebiliyoruz. Çoğu işlemi de online olarak internet üzerinden yapıyoruz. Bu da şarjın kısa sürede tükenmesine neden oluyor.Şu anda akıllı telefon üreticilerinin şarj süresini uzatma yönünde çok da etkili bir çalışmaları görünmüyor. Fakat bazı önlemler alarak telefonunuzun batarya süresini uzatabilirsiniz. Bu önlemler nelermiş bir göz atalım…

Telefonunuzu şarj etmek için şarjın bitmesini beklemeyin. Şarj seviyesi yüzde 40’lara düştüğü zaman telefonunuzu şarja takın.

Telefonunuzu sürekli titreşimde tutarsanız daha çok enerji harcar.

Şarjın hızlı tükenmesine neden olan bir diğer sebep ise arka planda çalışan uygulamalardır. Kullanılmayan uygulamaları kapatarak şarjın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Çok büyük dosyalar indirmediğiniz sürece Wi-Fi’yi kapalı tutmaya çalışın.

Gerekmediği sürece telefonunuzun GPS özelliğini kapalı tutun.

Şarjı en çok götüren ögelerden bir diğeri de ekran parlaklığı. Ekran parlaklığını azaltarak batarya süresini uzatabilirsiniz.

Şarjınız bitmek üzereyken kullanmadığınız zamanlarda telefonu uçak moduna alabilirsiniz. Böylece acil durumlar için hala şarjınız kalmış olur.

Şarjınız azaldığında bildirimleri kapatarak şarj süresini uzatabilirsiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar