• 12 ay önce
  • 0 Yorum
  • 790 Görüntülenme

Selülitten kurtulmak için yapılan operasyonlar

Selülitten kurtulmak için yapılan operasyonlar

Selülitten kurtulmak için yapılan operasyonlar

Pek çok kadının şikayetçi olduğu, deride düzensiz ve portakal kabuğunu andıran bir görünüm yaratan selülitin neden ortaya çıktığını ve bunlardan nasıl kurtulabileceğinizi öğrenerek yaza daha formda ve sağlıklı görünerek girebilirsiniz.

Selülitten kurtulmak için yapılan operasyonlarTeknolojinin gelişmesiyle birlikte selülit tedavisinde mezoterapi ve liposuction gibi pek çok yöntem de ortaya çıktı. Ancak doktorlar da çok ileri düzey bir şikayet olmadığı sürece bu problemin çeşitli kozmetik kullanımları ve hayat tarzında değişikliklerle çözülebileceği konusunda hemfikir. Birçok markanın piyasaya sürdüğü selülit giderici krem ve yağları kullanarak ve bunun yanında spor yapıp düzgün beslenerek selülitlerinizden kurtulmanız mümkün. Aksi halde doktorunuza danışarak sizin için en uygun yöntemlerden birine de başvurabilirsiniz. İşte selülitlerden kurtulmak için yapılan operasyonlar;

Selülitten kurtulmak için yapılan operasyonlar

Selülitten kurtulmak için yapılan operasyonlar

1 . Akupunktur
Vücudun çeşitli kritik noktalarına iğne yardımıyla ulaşılan akupunktur yönteminde, su ve yağ hücreleri harekete geçirilerek selülitlerden kurtulmaya yardımcı olunur.

2. Ozon terapi
Yağların yakılması için oksijenle temizlendiği bir yöntemdir. Selülit şikayeti bulunan bölgelere buhar banyosu uygulanarak oksijenin alt tabakaya kadar ulaşması sağlanır. Böylece kan dolaşımı hızlandırılarak selülitlerden kurtulmanız kolaylaşır.

3. Lazer terapi
Bu yöntem ile selülitlerden şikayetçi olduğunuz bölgeye lazer uygulanarak buradaki kan dolaşımı hızlandırılır ve hareketsiz bölgeler harekete geçirilir. Böylece bölgedeki enerji tüketimi arttırılır.

4. Basınç tedavisi
Basınç tedavisi yönteminde hava basıncı kullanılarak kan ve lenf dolaşımı harekete geçirilir. Selülit tedavisinde son derece etkili bir yoldur. Bir güzellik uzmanı yada estetisyen tarafından uygulanabilen basınç tedavisi, her kişi için özel programlar yapılarak gerçekleştirilir.

5. Ultrason
Derinin altına inerek yağ hücrelerini parçalamayı amaçlayan bir uygulama olan ultrason, sadece selülitli bölgelerde değil, küçük yağların tedavisinde de etkilidir. Bu yöntem sayesinde ses dalgalarının kavitasyon etkisi kullanılarak selüliti parçalaması veya deposunu azaltması sağlanır.

6. Liposuction
Bu yöntemde ise önceden belirlenen bölgelerdeki yağlar vakum veya şırıngayla çekilerek alınır. Liposuction uygulaması için 1-2 saatlik lokal anestezi gerekir. Bu, özellikle bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan bir yoldur. Ancak uygulamanın mutlaka plastik bir cerrah tarafından yapılması gerektiğini de unutmamak gerekiyor.

7. Lipoelektro
Çok ince ve uzun iğneler kullanılarak yapılan bu tedavide ise selülitli bölgelerdekinyağlar parçalanarak boşaltılmaya çalışılır.

8. Mezoterapi
Selülit tedavisindeki en etkili yöntemler arasında yer alan mezoterapide, derinin orta tabakasının tedavi edilmesi amaçlanır. Mezoterapi boyunca yağ yakıcı, dolaşım düzenleyici, oksijenlenmeyi arttırıcı pek çok aktif madde doğrudan problemli bölgeye lokal olarak uygulanır. Kalp yetmezliği, şeker hastalığı, böbrek hastalığı gibi rahatsızlıkları bulunan kişilere uygulanmamalıdır.

Selülitten kurtulmak için yapılan operasyonlar

Selülitten kurtulmak için yapılan operasyonlar

Unutmayın ki selülitten kurtulmak için yaşam tarzınızda değişiklikler yapmak sizin elinizde. Yaza girerken siz de selülit görünümünden rahatsız oluyorsanız bol su içerek, fazla tuzdan uzak durarak ve spor yapıp daha hareketli bir yaşam tarzına yönelerek çok daha güzel görünümlü bacaklara sahip olabilirsiniz.

 

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Yazılanlar