Siyah noktalar nasıl sıkılır?

Cilt rahatsızlıkları içerisinde yaşanması en muhtemel olanlarından bir tanesi siyah noktalar. Oluşmasıyla birlikte canınızı oldukça sıkabilecek olan siyah noktalardan nasıl kurtulabileceğinizi merak ediyorsanız işte cevabı…

Öncelikle yüzünüzü yumuşak bir temizleyiciyle temizleyin. Çünkü kalıcı bir işlem için cildiniz temiz olmalı. Yüzünüzü temizledikten sonra soğuk suyla durulayabilirsiniz veya sünger kullanabilirsiniz.

İkinci adım: peeling! Cildinizdeki ölü deriyi atmak çok derin olmayan sivilceleri ve siyah noktaları yok eder. Hidroksil asitli temizleyiciler, yüz keseleri veya peeling kürecikli jeller size yardımcı olacaktır.

Yüzünüze buhar uygularsanız daha etkili sonuç almanız mümkün. Sıcak bir duşun ardından bu adımları denemeniz faydalı olacaktır. Gözenekler açılınca bakım işlemlerini daha kolay karşılık verir.

Sıkma işlemine geçmeden önce ellerinize eldiven takın veya pamuk ya da peçete kullanın. Yüzünüzde bulunan hiçbir sivilce ve siyah noktayı tırnaklarınızla sıkmayın. Çünkü yüzünüzde iz kalmasına sebep olabilirsiniz.

Siyah noktaları işaret parmağınız ile sıkın. Bir parmağınızı diğer parmağınızdan daha aşağıya yerleştirin. Böylece siyah noktanın köküne kadar ulaştığınızdan emin olabilirsiniz. Eğer siyah nokta ilk hamlede çıkmazsa daha çok sıkmayın. Bunun yerine ileri geri hareketler uygulayın.

Sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Bu işlemi uyguladığınızda yatmadan önce cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici kullanın.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar