Sonbaharda nasıl cilt bakımı yapılmalıdır

Sonbahar mevsimi cilt sorunlarını da beraberinde getirdi. Bu cilt sorunlarının önüne geçebilmeniz için sizlere birkaç öneri sunacağım.

Argan yağı

Argan yağı cilt tarafından kolaylıkla emilebilir. Bu özelliği sayesinde argan yağını krem gibi kullanabilirsiniz. Yumuşatıcı etkisi bulunan bu yağı 3 gün düzenli kullandığınızda pürüzlü ve kuru cildinizin yumuşak ve pürüzsüz hale geleceğini göreceksiniz.

Argan yağı cildin doğal korunma bariyerini güçlendirmede önemli olan yağ asitleri bakımından zengindir. Aynı zamanda çevresel faktörler ve stresten dolayı cildi yıpratan serbest radikallere karşı doğal korunma sağlar.

Hindistan cevizi yağı

Yapısı gereği kuru bölgelere doğru hareket eden hindistan cevizi yağı yüzeyi kaplar ve canlandırır.

Besinler

Deriyi korumak için dikkat edilmesi gereken faktörlerden bir tanesi de beslenmedir. Zayıflama diyetleri abartılmamalıdır. Yağ ve karbonhidrat kısıtlaması dozunda yapılmalıdır. Ayrıca A,C,E vitaminleri, demir, bakır, selenyum ve çinko alınmalıdır.

Uyku

Günün stresinden sonra cildiniz kendine gelemiyor mu? Öyleyse bu durumu düzeltebilmeniz için 6 ila 8 saat arasında bir zamana ihtiyacınız var demektir.

Peeling

Mevsim geçişlerinde cilt yüzeyinde kuruyup pul pul dökülmeler görülebilir. Cilt yüzeyindeki ölü deriler solgun bir görünüme neden olur. Cildinizi yıpratmadan ölü derileri temizlemek mi istiyorsunuz? Öyleyse güzellik ürünleri satan mağazalardan ipek keseler alıp kullanabilirsiniz.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar