• 2 sene önce
  • 0 Yorum
  • 1104 Görüntülenme

Sony Xperia Z5 Premium ısınma sorunu

Uzun zamandır beklediğim telefonlardan birisi de Sony Xperia Z5 Premium’du. Geçtiğimiz hafta telefona kavuşunca mutluluk, heyecan ve biraz da endişe olmak üzere farklı duyguları aynı anda yaşadım.

Telefon beklentilerime tam anlamıyla karşılık verdi vermesine ancak ciddi bir ısınma sorunu olduğunu da kabul etmek gerek. Sony’nin amiral gemisi olarak piyasaya sunulan telefonu Xperium Z5 Premium’un en büyük özelliği 4K görüntü kalitesi. Sony’nin ürettiği en başarılı telefon özelliğini taşıyan Xperia Z5 Premium su geçirmeyen tasarımı, parmak izi okuyuculu güç düğmesi gibi özellikleri ile takdir görürken kulaklığının yarattığı hayal kırıklığını da söylemeden geçmemek gerekir.

Bu telefon ile 1,5 metreye kadar 30 dakika su altında vakit geçirebilmek oldukça eğlenceli olacağa benziyor ancak telefonu elinize alıp şöyle hoş efektli resimler çekeyim ya da biraz oyun oynayayım diye düşünüyorsanız bir süre daha düşünmeye devam edin çünkü telefon bu işlemlere başlanıldığı anda ciddi olarak ısınıyor. Eski modellerde yaşanan donma yada dokunmatik yüzeyde takılma gibi bir sorun ile karşılaşmadım ancak ısınma sorunu ciddi olarak rahatsız ediyor. Uygulamadan çıktığınız andan itibaren birkaç saniye içinde normale dönen telefon artılarının yanında bu yönüyle eksi bir not alıyor ne yazık ki.

Telefonun arka yüzeyi de buzlu cam özelliğinde. Hatta gri rengini ayna olarak kullanmak mümkün ancak bu renkte çok aşırı parmak izi sorunu var ve arka yüzeyde gerçekten çirkin bir görüntü oluşturuyor.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar