• 6 ay önce
  • 0 Yorum
  • 272 Görüntülenme

Tavuklu sandviç mi hamburger mi?

Tavuklu sandviç mi hamburger mi?

Ekmek arası tavuklu sandviç mi hamburger mi?

Su koca dünyada insanlar ikiye ayrılır: hamburger yiyenler ile tavuklu sandviç tercih edenler. Böylesi saçma bir genellemeyi bir kenara koyalım ve bugün değme büfeden ev sofralarına kadar kendine yer bulmuş olan bu iki çok tüketilen yiyeceğin hangisinin daha iyi olduğunu konuşalım diyoruz. Pek çok yönden ızgara tavuklu sandviçin kalori ve yağ kalemlerinde hamburgeri dövdüğü gerçeğini yadsıyamıyoruz ancak doğru seçimlerle ilerlerseniz aralarında o kadar da fark kalmıyor.
Tavuklu sandviç mi hamburger mi?Yani hamburger yiyecekseniz yiyin ama planlı yiyin. Beslenme uzmanları genellikle bu konuda “Yemekten tat alınmalıdır” diyor. “O hafta mesela bir kere de olsa sandviç yerine hamburger yiyiverin.” Sofranıza hangisi hükmediyor bilmiyoruz ancak her ikisini de çok daha sağlıklı bir hale getirmek mümkün! Mesela sos, mayonez ve şeker dolu ketçabı eleyip hamburger ve sandviçlerinize hardal ve turşu ekleyin diyoruz. Evde ızgara yaparken %90 yağsız et kullanın.

Tavuklu sandviç mi hamburger mi?

Tavuklu sandviç mi hamburger mi?

Köftelerin her biri 100 gramı geçmesin. Böylece yağ ve kalori alımı abartılmamış olur. Tavukta yağ ve ilave şekerden uzak durun. Bunun yerine ananas suyu, sarımsak, zencefil, soya sosu ve fesleğenle hazırladığınız özel sosu kavrulmuş susamla karıştırın. Ekmeği toptan eleyerek de kalori ve karbonhidratı azaltabilirsiniz. Kıvırcık marul, örneğin, iyi bir alternatiftir. Ama daha iyi bir fikrimiz var: Tam tahıllı ekmek dilimini kızartın ve ortasını oyun. Öylesi büyük bir dilimin lezzetten çalmasına izin vermeyin. Kızarttığınızda çıtır çıtır bir lezzet katacaktır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar