Telefon İnternetini PC de Kullanma

Akıllı bir telefonunuz ve internet paketiniz varsa bu interneti bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. Nasıl mı yapacaksınız? Akıllı telefonunuzun menüsünden Ayarlar bölümüne gidin. Ayarlar bölümünde Kablosuz Özelliği ve Ağlar seçeneğini göreceksiniz. Ona tıklayın.

Burada taşınabilir Wi-Fi seçeneğini göreceksiniz. Bağlantı paylaşım ve taşın. genel alan seçeneğini de görebilirsiniz. Taşınabilir Wi-Fi seçeneği burada bulunuyor olabilir. Taşınabilir Wi-Fi\’yi aktif hale getirin.

Bunu yaptıktan sonra Wi-Fi ağını yapılandırmayı unutmayın. Taşınabilir kablosuz ortak erişim noktası ayarlarında Wi-Fi genel alan. yapılandır seçeneğini göreceksiniz. Buradan şifreyi belirleyin. Daha sonra ağı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızda ağı göreceksiniz. Koyduğunuz şifreyi girdikten sonra telefonunuzdaki ağı bilgisayarda kullanabilirsiniz. Ancak bazı akıllı  telefonlarda Wi-Fi hotspot olayı bulunmadığı için AppStore ve Google Play gibi uygulama mağazalarından Wi-Fi hotspot uygulamaları indirilerek aynı işlemler yapılabilir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar