Twitter videolarına Embed özelliği geldi

Twitter günümüzün önde gelen sosyal ağlarından bir tanesi. Oldukça popüler bir sosyal paylaşım sitesi olan Twitter yeniliklerine devam ediyor. Twitter yüklenen videoların herhangi bir web sitesine yerleştirilebilmesi için yeni bir seçenek ekledi.

Twitter bu yeni özelliği resmi blog adresi üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile duyurdu. Twitter’da yayınlanan videolar için artık embed özelliği bulunuyor. Bu özellik daha önceden paylaşılan Tweet’ler için vardı. Fakat Twitter bu özelliği yüklenen videolar için de getirdi.

Artık kullanıcılar Twitter’a yüklenen videoları bloglarına ya da web sitelerine kolaylıkla yerleştirebilecekler. Twitter getirdiği bu yeni özellik sayesinde kullanıcı kitlesini daha da genişletmeyi hedefliyor.

Kullanıcıların Twitter’a yüklenen videoların HTML Embed kodunu elde edebilmeleri için genişletilmiş seçenekler menüsünün altında bulunan ‘Video Embed’ seçeneğine tıklamaları gerekiyor. Bunun yanı sıra herhangi bir web sitesine yerleştirilen videoyu paylaşan kişinin profil fotoğrafı ve Twitter hesabına tek tıkla ulaşmak da mümkün oluyor. Bu bilgilere ulaşmak için videonun sağ alt köşesinde bulunan Twitter logosuna tıklamak yeterli oluyor.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar