Twitterda Onaylanmış Hesap Nedir?

Twitter’da onaylanmış hesap, o hesabın gerçek bir hesap olduğu anlamına gelmektedir. Bazı Twitter hesaplarında mavi tik şeklinde bir işaret bulunur. Bu işaret onaylanmış rozettir. Kullanıcının rozeti profilinde sağ üst kısımda yer alır. Konum ve bilgilerin üzerinde bulunur. Rozet profil sayfasının başka bir bölümünde görüntüleniyorsa bu hesap onaylanmış değildir. Peki Twitter\’da hangi hesaplar onaylanır?

Genellikle herkese açık olan profillerde onaylama isteği kabul edilmiyor. Hesabınızın onaylanması için bazı ilgi alanlarında yer almanız gerekiyor. Bunlar moda, oyunculuk, müzik, yöneticilik, politika, din, reklam, işletmecilik, gazetecilik, medya gibi ilgi alanları olabilir.

Ayrıca Twitter\’ın dikkat ettiği iki kriter var. Bunlar ün ve takipçi sayısı. Hesabının doğrulanmasını isteyen bir kişinin hem ünlü hem de diğer kişilerden daha fazla takipçiye sahip olması gerekiyor. Zaman zaman uygun gördüğü hesaplara doğrulanmış hesap işareti veren Twitter bunu yaparken reklam verenler, iş ortakları ve güvenilir kaynaklardan gelen bilgilerden yararlanıyor.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar