Twitterda takipçi sayısını arttırma yolları

Twitter’da takipçi sayını artırmak çoğu zaman işe yarar. Twitter\’da takipçi sayısını arttırmak için bunu okumalısın! Hemen herkes gibi hem haklı hem de kendine güvenli olmak ister ama ikisinden birini seçmek zorunda iseniz, kendine güvenli olmak sizi daha fazla popüler yapacak.İş kazanmaya geldiğinde ise sadece haklı olmak yeterli değil. Bir Amerikan üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre bir tartışmayı kazanmanın en iyi yolu rakibinize bağırmak!..

Bağırmayı ciddi eylem anlamında algılamayın. Sadece sesinizi yükseltin derken burada kastedilen, sözlü ya da yazılı olarak güç içeren sözcükler kullanmak. Butür kelimeler kendine güveni yansıtmaktadır ve ne kadar kendine güvenli görünürseniz, insanlar sizin haklı olduğunuza o ölçüde inanacaktır.

İki master öğrencisi tarafından yapılan bir araştırmada, geçtiğimiz sezonunun kazanan ve kaybeden beyzbol takımlarını tahmin etmek için bir Twitter tartışması başlatıldı ve bu tartışma 1 trilyon tweet ile sürdürüldü. Araştırmanın amacı da kendine güven, kesinlik ve popüler olma arasında bağlantı olup olmadığını görmekmiş.. Profesyonellerin, ünlülerin ve beyzbol konusunda uzman kişilerin olduğunu iddia eden amatörlerin tweet\’lerine bakıldığında, kendine güvenli yorumlarda bulunan kişilerin, yorumların doğruluğu önemli olmaksızın, daha fazla takipçiye sahip oldukları görüldü.

Bu sonuçlara bakılarak denebilir ki, mükemmel bir dünyada herkes hem haklı hem de kendine güvenli olmak ister ama her ikisinden birini seçmek zorundaysanız, kendine güvenli olmak sizi daha fazla popüler yapacaktır.Ne dersiniz?

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar