WhatsApp Last Seen Kapatma

Akıllı telefonlarla birlikte birçok uygulama da hayatımıza girdi. WhatsApp da bu uygulamalardan bir tanesi. Ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp\’ta son görülme zamanı bazen can sıkabiliyor. Son görülme zamanını kaldırarak bu sıkıntılara bir son verebilirsiniz. iPhone, Android ve Blackberry için last seen kapatmayı kısaca anlatacağım.

1) iPhone Son Görülme Zamanı Kapatma: iPhone kullanıcıları için bu işlem oldukça basit. Şu adımları izleyerek last seen gizleyebilirsiniz. WhatsApp –> Settings –> Chat Settings –> Advanced –> Last Seen Timestamp on –> off

Bu adımları uygulayarak son görülme zamanını gizleyebilirsiniz. Fakat bu işlemi yaptığınız taktirde kişi listenizdeki kullanıcıların son görülme zamanını da gizlemiş olursunuz. Bu ayarı değiştirdiğinizde yeniden bir değişiklik yapmak için 1 gün beklemeniz gerekiyor.

 

2) Android Telefonlarda Son Görülme Zamanı Kapatma:  Android telefonlarda henüz iPhone\’da olduğu gibi bir ayar bulunmuyor. Son görülme zamanını gizlemek için bazı uygulamalar kullanmak gerekiyor. Bu uygulamaları Google Play Store\’da bulabilirsiniz. Bu uygulamalardan en kullanışlısı “Block WhatsApp Last Seen”

 

3) Blackberry Telefonlarda Son Görülme Zamanı Kapatma:  Blackberry telefonlarda son görülme zamanını gizlemek için henüz bir yöntem mevcut değil. Ancak WhatsApp mesajı geldiği zaman internet bağlantısını kapatıp mesaja cevap yazıp bağlantıyı tekrar aktif hale getirirseniz hem mesaj göndermiş olursunuz hem de son görülme zamanınız değişmez.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar