Yaza Yenilenerek Girin

Birçoğumuzun dört gözle gelmesini beklediği yaz mevsimi yaklaşıyor. Yaza girmeden önce yenilenmek, tazelenmek ister misiniz? Öyleyse Yaşam Eğitmeni Ebru Şinik’in 5 yenilenme tüyosuna göz atmanızda yarar var.

1. Sabah uyandığınızda ilk önce dilinizin üzerini dil spatulası ya da dil üstü fırçası ile temizleyin. Sonra bir bardak ılık suya bir çorba kaşığı organik elma sirkesi veya limon&bal ekleyerek için.

2. Günde iki kez yarım saat meditasyon yapın.

3. Eğer özel bir spor veya nefes alma tekniği uygulamıyorsanız, gündelik hayatınızda yalnızda burnunuzdan nefes alıp vermeniz gerekiyor. Ağzınızdan aldığınız her nefes yaşam kalitenizin düşmesine sebep olur.

4.Haftada en az iki kez yoga, pilates, yüzme gibi fiziksel aktiviteler yapmaya özen gösterin. Bu aktiviteler omurilik sağlığınıza yönelik aktivitelerdir. Bu nedenle çok önemlidir.

5. Bilgisayar masası başında oturuyorsanız kan dolaşımı bozukluğu, selülit, varis gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir. Bunların oluşmaması için diz kapağı ve kalça hizasının eşit olmasına dikkat edin. Ayak destek ünitelerini kullanabilirsiniz.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar