Yüz yogası nasıl yapılır?

Belli bir yaşa gelince artık yüz biçimi değişime uğrar. Yüz kasları zayıflar, incelir ve yüz şekli farklılaşmaya başlar. Eğer bunu önüne geçmek istiyorsanız yüz için geliştirilen bazı hareketleri uygulayabilirsiniz. Yüz yogası hareketleri sayesinde yüz kasları kendini toparlamaya başlar. Yüz yogasının nasıl yapıldığından bahsedelim:

Eller yüzden yukarıya doğru hareket ettirilerek kaldırılır. Elleri her iki yanağa koyarak yukarı doğru kaldırma hareketini uygulayabilirsiniz. Ellerinize nemlendirici bir krem sürüp yüzünüze yukarı doğru masaj yapmalısınız.

Alın yogası

Alın kırışıklıkları için yapacağınız masaj daha farklı. Her iki elinizin orta parmağını kullanarak alnınıza yukarı doğru masaj yapmalısınız. Kırışıklığın sebep olduğu kötü görüntü zamanla kaybolmaya başlayacaktır.

Göz çevresi için yoga hareketi

Her iki elinizin işaret ve başparmağı ile gözlerinizi mümkün olduğu kadar açmaya çalışın. Bu hareketi yaparken 5 saniye bekleyin ve bırakın. Bu şekilde üç tur yapın. Bu hareketi yaparken direkt karşıya bakın. Bu hareket sayesinde çizgiler açılır.

Dudak Yogası

Dudaklarınızın kalınlaşmasını mı istiyorsunuz? Öyleyse kalem hareketini yapabilirsiniz. Dudağınızın arasına bir kalem alın ve çevirmeye çalışın. Zamanla dudaklarınızın kalınlaştığını göreceksiniz.

Yanak sarkması için yapılan en yaygın yoga hareketi balon şişirmektir. Balon şişirerek yanak kaslarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu hareket ile yüzünüzde bir toparlama olduğunu da göreceksiniz.

Yüz yogası hareketlerini her gün uygulayabilirsiniz. Her hareketi günde 3 defa yaparsanız zaman içinde değişiklikleri fark edeceksiniz. Fakat yüz yogası hareketlerini yaparken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü yanlış hareketler sonucunda yüzünüz yanlış bir form kazanabilir. Mesela yanağınızın bir tarafı sarkık dururken diğer tarafı daha toparlanmış gibi görünebilir. Bunun sebebi yanlış yoga uygulamasıdır. Her yere eşit basınç verilerek aynı seviyeye getirilmesi sağlanmalıdır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar