Yüze göre güneş gözlüğü seçimi

Yüz tipinize uygun güneş gözlüğü seçimi size ayrı bir hava katacaktır. Peki hangi gözlük modeli yüzünüze daha uygun biliyor musunuz?

Yuvarlak yüzler için

Eğer yüz şekliniz yuvarlaksa tercihinizi çok keskin hatlara sahip olmayan, köşeli ve hafif çekik gözlüklerden yana kullanmalısınız. Bu gözlükler yüz hatlarınızın daha keskin görünmesini sağlar. Yuvarlak ve aşağı doğru genişleyen gözlükleri kullanmayın.

Kare yüzler için

Kare şeklinde bir yüz tipine sahipseniz oval ve yuvarlak gözlükleri tercih etmelisiniz.Küçük çerçeveli gözlükler yüzünüzü daha uzun gösterir. Çok köşeli ve gözlerinize oturmayan gözlüklerden uzak durun.

Uzun yüzler için

Yüz tipiniz uzunsa gözlük seçerken daha dikkatli davranmanız gerekiyor. Yüzünüzü daha dolgun gösterecek yuvarlak ve büyük gözlükleri tercih etmelisiniz. Köşeli gözlüklerden uzak durmalısınız.

Üçgen yüzler için

Eğer dar bir çene ve geniş bir alın bölgesine sahipseniz kalın çerçeveli gözlükleri tercih etmelisiniz. Eğer geniş bir çene ve dar bir alın bölgesine sahipseniz tercihinizi kedi gözü şekilli çerçevelerden yana kullanmalısınız.

Oval yüzler için

Oval yüz tipine sahipseniz hemen hemen her gözlük tipi yüzünüzde hoş durur. Size en çok yakışacak gözlük ise köşeli ve daha büyük camlı gözlükler..

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar