Yüzü daha ince göstermek için allık nasıl uygulanmalıdır

Uygulayacağınız birkaç makyaj hilesi sayesinde hem daha genç görünebilir hem de yüz hatlarınızın daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki öerilere bir göz atın.

Yüze tazelik kazandırmak için;

Pembe ve şeftali tonlarındaki allıkları kullanarak elmacık kemiklerinizde büyülü bir etki oluşturabilirsiniz. Şeftali tonlu allıktan fırçanıza biraz alın ve fırçayı elinizin üzerine hafifçe vurup allığın fazlasını atın. Allığı azar azar ve hafif hafif yanaklarınıza uygulamaya özen gösterin. Şeftali tonlu allığı sadece elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın ve daha sonra yanaklarınızın ortasına pembe allıkla hafifçe dokunun.

Allıkla kontur makyağı;

Oval: Yüzşekliniz ovalse allığı her türlü uygulayabilirsiniz. Gülümseyin, allık fırçanızı önce yanaklarınızın en yüksek noktasına sürün ve daha sonra şakaklarınıza, kulaklarınıza, yanağınıza doğru yayın.

Yuvarlak: Bu yüz şekline sahipseniz allığı elmacık kemiklerinin üzerine ve altına uygulamalısınız. Daha sonra şakaklara yayabilirsiniz. Böylece yüzünüz daha ince görünür.

Köşeli: Bu yüz şekline sahipseniz allığı çok yukardan başlatmayın. Allığınızın yanağınızın üzerinde daralarak şakaklarınıza doğru geçmesine dikkat edin.

Üçgen: Eğer yüz şekliniz üçgense allığı yüzünüzü yatay olarak kesecek şekilde uygulamalısınız.Hafifçe çenenizin üzerine de uygulayarak yüz hatlarınızı daha güzel gösterebilirsiniz.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar