Zayıflamaya yardımcı mucize sebzeler

Kilo vermek istiyor ve diyet mi yapıyorsunuz? Cevabınız evetse her öğünde mutlaka tüketmeniz gereken bazı besinler var. Sindirimi kolaylaştıran, ödem söktüren, metabolizmayı çalıştıran, yağ yaktıran ve tok tutan özellikleri sayesinde bu besinler kilo vermenize yardımcı oluyor.

Maydanoz

C vitamini bakımında oldukça zengin olan maydanoz bilinen en kuvvetli ödem söktürücü sebzelerdendir. Bulundurduğu E ve K vitaminleri sayesinde hücreleri gençleştirici özelliğe sahip olan maydanozun idrar söktürücü özelliği de bulunuyor. Maydanozun suyunu içmek yerine kendisini yemeye özen gösterin. Özellikle sabah kahvaltıda bol limonlu yarım bağ maydanoz yiyerek daha kolay zayıflayabilirsiniz.

Dereotu

Yüksek miktarda C ve E vitamini içeren dereotu tam bir iştah kesicidir. Dereotunu her türlü salatanızda, çorbalarınızda ve sebze yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Zayıflama sürecinizde dereotunu özellikle yoğurtlu tariflerinizde kullanarak iştahınızı kontrol edebilirsiniz.

Roka

İçerdiği esanslar sayesinde çok güzel doygunluk sağlayan roka aynı zamanda dolaşımı dengeler ve idrar yapımını kolaylaştırır. Kış aylarında domates ve salatalığın yerine roka salatasını tüketebilirsiniz.

Roka aynı zamanda maydanoz gibi vücuttaki ödemi atmayı ve şişkinliği indirmeyi kolaylaştırır.

Nane

Sindirimi kolaylaştıran nane mide ve bağırsağımızın en dost sebzesidir. Bakteri ve mikroplara savaş açan nane ağız içini temizler. Ara öğünde naneyi ince ince doğrayıp bir bardak yoğurt ya da ayranın içine atarsanız bu sizin uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Tere

Tereyi salatalarınızda kullanabileceğiniz gibi üzerine yalnızca limon sıkıp da yiyebilirsiniz. Tereyle yaptığınız salatalara ceviz de ekleyebilirsiniz. Ancak bir kişiye üç bütün cevizden daha fazlasını koymayın.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar